1.Dünya savaşı sırasında İngilizlere esir düşen kurucumuz Bahriyeli Kemal, 1921 yılında İzmir’e dönüşü sonrasında silah tamiri ile uğraşmaya başlamıştır. Bugün şirketimizin merkezi olan İzmir Hisarönü’ndeki sokakta küçük bir dükkanda kendisi kundak yapımıyla uğraşmış ve soyadı kanunu sırasında mesleğini soyadı olarak seçerek Kemal Kundakçı olarak ticarete başlamıştır.

1945 yıllarında ise Metin ve Çetin Kundakçı işe dahil olup, 1931 senesinde çıkan ölçü kanunu sebebiyle değişimin de getirdiği hareketli ticaret hayatı sebebiyle baskül ,kantar ve terazi ticaretiyle ilgilenmiş sonrasında İzmir’de yurtdışından gelen kasalar haricinde bu işin yapılmadığını düşünerek Para Kasası ve Terazi ticaretine başlamışlardır. 1949 yılından bugünlere devam eden şirketimizin temelini atmışlardır. Daha sonra en küçük kardeşleri Akın Kundakçı’nın da katılımıyla 3 kardeş bu işi geliştirerek özel imalat kasalar, kamu kuruluşları, bankalar, kuyumcular için kasalar, ofis ve ev tipi kasalar olarak üretime devam ettirmişlerdir.

2011 yılında bayrağı Kemal Kundakçı’nın devralmasıyla birlikte kurumsallaşmaya başlamış ve yarım asırdan fazla süren tecrübeyi sizlere sunmaya devam etmektedir.